طراحی و افکت های نور و نورپردازی

تاثیرات نور و بازتاب در طراحی

زیبایی زمانی جلوه گر می‌شود که « نور» ، هویت نهفته در درونش را به بهترین شکلی به بیننده خود القا کند. وشاید این از بزرگی خود نور است که از خودخواهی خود میکاهد، تا باعث اشوه‌گری دیگر موجودات در پرتوهای جاویدانش باشد. نورپردازی نه تنها یک هنر، بلکه نمایانگر زیبایی نیز هست و ما این هنر را می‌شناسیم و زیبایی را برای شما معنای تازه‌ای می‌بخشیم.
موضوع: نورپردازی

نیم نگاهی به تاثیرات نور در طراحی فضا

بررسی نمونه آثار اخیر

تاریخ بارگزاری: 05/10/1397

نور پردازی

آنچه ما از یک فضای نورپردازی شده انتظار داریم، جذابیت، تنوع، تاثیر گذاری و ایجاد حس شادابی است.

نور طبیعی

نور طبیعی نقش مهمی در درک ما از فضا دارد. معماران و طراحان منازل در طول قرن‌ها تلاش نموده‌اند که فضاهای مورد طراحی‌شان طبیعی به نظر برسد، چرا که تمایل و استقبال بیشتری به فضای که با نور طبیعی تزئین می‌‍شوند نسبت به فضاهای با نور‌های مصنوعی وجود دارد.
به همین دلیل است که بسیاری از منازل جدید دارای پنجره های بزرگ هستند که اجازه می دهد مقدار زیادی از نور خورشید وارد فضا بشوند. تمرکز بر نور طبیعی به شما امکان می دهد فضای ایجاد کنید که احساس راحتی بیشتری نسبت به نور مصنوعی داشته باشد.
وقتی که نور با نور طبیعی روشن می شود، رنگ ها عمیق تر، طبیعی تر و چشمگیر تر می شوند. همانطور که عکاسان می دانند، نور مصنوعی اغلب باعث می شود که رنگ ها در یک سبک غیرمعمول ظاهر شوند که باعث جذابیت و سبک بصری آنها می شود.