جایزه ای به مبلغ یک میلیون دلار

بزرگترین جایزه معماری جهان

جایزه آقاخان، یکی از مشهور ترین و معروف ترین جوایز مسابقات معماری جهان است که از سال 1997 تا کنون طی چندین دوره به 116 پروژه از سراسر جهان تعلق گرفته است.
هدف از این جایزه، شناخت نمونه‌های برتر معماری است که هم طرح‌های نوین را شامل می‌‌شود و هم فاکتورهای بهبود و توسعه اجتماعی، مفاهیم بازسازی، محافظت و طراحی محیط زیست را دربر می‌گیرد.
این جایزه هر سه سال یکبار به پروژه هایی که استانداردهای جدیدی از “برترین‌های معماری سنتی، حفاظت از بناهای تاریخی و معماری چشم نواز ” را در خود به نمایش می‌گذارند، اختصاص یافته است.

یکی از طرح های برگزیده این جایزه

خانه منوچهری کاشان می‌باشد

آیا میدونستید دوره بعدی این مسابقه در سال 2019 برگذار می شود

در سال 2016 چندین پروژه از کشورهای بنگلادش، چین، دانمارک، لبنان برنده این جایزه شده‌اند که در پروژه های برتر این دوره پل طبیعت تهران نیز به نمایندگی از ایران این جایزه را به خود اختصاص داده است.
در 4 دسامبر 2018 اعضای هیئت داوران دوره بعدی(2019) این مسابقات تعیین و مشخص شده است؛ که این هیئت داوران در ژانویه 2019 ، وظیفه انتخاب و برگزیدن فهرست اولیه صدها نامزد این دوره مسابقات را از بین پروژه های ارسالی از سراسر جهان را بر عهده دارند.
و پس از انتخاب و داوری‌های اولیه ، پروژه های برگزیده شده برای بررسی دقیق و کیفی به محل اصلی مسابقات جهت داوری نهایی ارسال می‌شوند.
برای اطلاعات دقیق تر در مورد این مسابقه میتوانید مستقیما به سایت زیر مراجعه نمایید:

WWW.AKDN.ORG

برای آگاهی از طرح های برگزیده 2019 با ما همراه باشید